Halı Yıkama Hizmetleri

Bursa Halı Yıkama 13-04-2016, 12:55 1 732   

Tüketim alışkanlıklarındaki değişim, yaşamsal standartlar, eğitim seviyesindeki yükselme, modern hayat, gelişen ve değişen hijyen koşulları, çalışan kadın oranındaki artış daha bir sürü sebep.... halı yıkama firmalarının çoğalmasına bu alandaki hizmetlerin yaygınlaşmasına olanak tanımıştır. Günümüzde bir sürü firma bu hizmetleri verirken oto yıkama tesisleri, fason olarak kuru temizleme şirketleri de bu işe el atmış durumdalar. Yani talep arttıkça bu işi yapan sayısı da o denli artmıştır. Fakat yukarıda saydığımız gibi oto yıkamalar, kuru temizlemeciler daha bir çok konu ve hizmetle alakası olmayan bir sürü işletme bu işte hizmet vermekteler. Bu da müşteri açısından bakıldığında kalitesiz hizmet almanın , verdiği paranın karşılığını alamamanın bazende telafisi mümkün olmayan problemlerin yaşanmasının tedirginliğini yaşatmaktadır. O kadar çok halı yıkama hizmeti veren firma var ki aralarından hangisinin iyi bir hizmet sunduğunu anlayabilmek gerçekten zor. Ne yazık ki bunu öğrenmenin en iyi yolu firmaları tanıyarak ve hizmet alarak mümkün. En azından nasıl bir yerde hizmet veriyor görülebilir. Sabit telefonu var mı ? firmaya ait matbu evrakı var mı ? İnternet sitesi var mı ? yani kısaca güven verebilecek herhangi şeyler hakkında incelemelerde bulunulabilir. Bunların dışında tercihimizi etkileyen faktörler ise halı yıkama fiyatları , halı yıkama servis güzergahı , kaliteli halı yıkama , halı yıkama da kullanılan şampuanlar v.s etkilidir.
Neyse!....O firma bu firma olabilir. Bizler bu makalemizde genel olarak tüm bu firmaların halı yıkama işlemini nasıl gerçekleştirdikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Halı Nasıl Yıkanır ?


Halı Yıkama İşlemi


Tanım: Tesise giren halıların tasnif ve ayırımından sonra metrekare hesaplama, toz alımı, halıların türlerine göre yıkama, kurutma, hav alma, lokal temizlik, son kontrol paketleme ve sevkıyat arabasına yüklenme işlemlerini kapsayan prosedüre halı yıkama işlemi denir.
Fabrikaya gelen halılar önce metrekare hesaplamasından geçtikten sonra türlerine göre ayrılarak toz alım işlemine tabi tutulur. Akabinde yıkama işlemi yapılıp durulanan halılar sıkma işleminin ardından kurutma askılarına alınır. Kurutmadan indirilen halılar hav alma masalarında hav, saç ve benzeri şeylerden arındırılır.
Bu arada kalan lekeler lokal işlemle alınmaya çalışılır. Leke alma işleminde belirli kimyasallar kullanılmakta olup lekenin çıkartılamaması durumunda gereksiz riskler alınmaz ve halı lekesi çıkartılamamıştır diye işaretlenerek paketleme yapılır. Paketlemesi yapılan halılar sevkıyat günlerine göre sıralanarak günü gelen halılar servis arabalarına yüklenerek sevkıyat tamamlanır.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle