Katlamalı Perde

Perde Yıkama / katlamalı perde 7-02-2017, 09:54 713   

Katlamalı Perde Nedir?
Katlamalı perdeler diğerlerine göre çok daha farklı ama mekanizma ve çalışma prensibi olarak diğerlerine benzer perdelerdir.
Bu perdelerin imalatlarında her tür kumaş, tül, panzot ve daha bir sürü çeşit malzeme kullanılabilmektedir. Kruvaze perdelerde olduğu gibi halka sistemi kullanmaktadır. Tüm mekanizmalı perde çeşitlerinde olduğu gibi zincirli sarım sistemi kullanılmaktadır. Perdeleri düz tutan ve kat kat yukarı doğru toplanmasını sağlayan demir çubukları vardır. Katlamalı perde yıkama işi biraz zahmetli ve uğraştırıcıdır.
Katlamalı Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
Katlamalı perdelerin kruvaze perdelerde olduğu gibi yıkanabilmesi için mekanizma yapısı ve çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu bilgi işinizi yaparken sizlere kolaylık sağlayacaktır. Çünkü katlamalı perde yıkama için perdenin yerinden sökülmesi ve sökme esnasında da perdeye zarar verilmemesi gerekmektedir. Katlamalı perdenizi sökmeye perdenin en altındaki ve perdenin arka tarafında kalan son halkada ki bağların çözülmesi ile başlanır. Bunu yaparken perdenin tam açık olmasına dikkat ediniz. Bağları açılan perdenin ipleri mekanizma yardımı ile yukarı doğru toplanır. Perdenin üst kısmını tutan cırtları yerinden açılarak perde mekanizmadan ayırılır. Perdenin üzerinde kalan demir çubuklar yerinden çıkarılır. Ve artık perde yıkamaya hazırdır.
Katlamalı perdelerinizi makine de rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Makinede yıkanan katlamalı perdeleriniz daha sonra ütülenerek yukarıda bahsettiğimiz sökme işleminin tam tersi sıralama takip edilerek yerine takılır.
Şayet ben bunlarla uğraşamam ben çok yoğunum iyi bir perde yıkama, perde temizleme şirketi arıyorum diyorsanız sizlere Bursa Halı Yıkama Ayba 'yı tavsiye ederiz. Profesyonel bir ekiple 2000 yılından beri hizmet veren firmamız sizlere bu konuda sizlere de hizmet sunmaktan mutluluk duyacaktır.

Bursa stor perde yıkama firmaları olarak yılların verdiği bilgi, birikim ve deneyimle Bursa genelinde en köklü ve her tarafa servis çıkaran tek firma olma özelliği ile geniş servis ağı ve profesyonel ekibi ile her zaman stor perde yıkama ve kruvaze perde yıkama, Japon perde yıkama, tül perde yıkama, fon perde yıkama hizmetinde bulunan perde yıkama firmasıyız. Bursa perde yıkama sektörünün vazgeçilmez ve aranan perde yıkama firması Bursa Stor Perde Yıkama, müşteri memnuniyeti ve sağlığına değer vermektedir. Perde yıkama sırasında kullanılan temizlik malzemeleri veya deterjanların kullanış biçimine önem verirken insan sağlığını tehdit edebilecek hiçbir madde kullanılmamaktadır. Organik temizlik ilaçları kullanarak hem yıkana perdeler hem de aynı ortamda bulunan aileler kesinlikle zarar görmemektedir. Yıkama sonrası stor perdelerde veya diğer perde çeşitlerinizde meydana gelebilecek tüm zararlar minimum seviyeye indirgenmekte ve müşteriye daha kaliteli ve daha temiz bir stor perde yıkama hizmeti verilmektedir. Bursa perde yıkama hizmetlerimizi sunarken servislerimiz tamamen ücretsiz olup, yıkama öncesi sökme ve yıkama sonrası takma yine firmamızın profesyonel ekiplerince yapılmaktadır.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle