Tül Perde

Perde Yıkama / tül perde 7-02-2017, 09:54 207   

 
Tül Perde Nedir?
Perde insanların herhalde yerleşik düzende yaşamaları ile kullanılmaya başlamış ürünlerdir. Perdenin kullanım amacı dışarı ile içeri arasında bir mahremiyet sağlamak ve dışarıdan içeriye giren ışık miktarını ayarlamaktır.
Tüller ise bu görevleri yaparken yarı şeffaf gibi içeriden dışarısı tam olarak görünebilmektedir. Tül perdeler yakın tarihimizde kullanılmaya başlamıştır. Asıl kullanım amacı dekor amaçlıdır. Ev dekorunun bir parçası olan tüller gipürlü gipürsüz, mekanizmalı ve mekanizmasız diye ayırabiliriz.
Tül Perdelerin Temizliği
Tül perde yıkama işini gözünüzde büyütmeyiniz. Tül perdelerin sökülme işlemi en kolay olan perdelerdir. Eğer kornişte stoper yok ise perde bir yöne çekilerek kornişten kurtarılır. Kornişten çıkarılan tül perdeler çamaşır makinesine atılarak yıkanabilir.
Benim bu kadar vaktim yok diyenler için ise Bursa Halı Yıkama Ayba gibi profesyonel perde yıkama firmaları sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaklardır.
Siparişin ardından evinizden alınan perdeleriniz temizlendikten sonra evinizde tekrar yerlerine takılarak hizmet tamamlanır.

Tül Perde  

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle