Halı Yıkama

Bursa Halı Yıkama 22-10-2017, 08:49 1 504   

Halı Yıkama


Evlerimizde hijyen bakımından en fazla risk taşıyan eşyalarımız arasında halılarımız yer alıyor. Halı Yıkama da özellikle 6 ayı geçkin bir süredir yıkanmayan halılar, akar bakteri ve diğer mikropların üremesi için oldukça müsait bir ortam oluşturuyor.
Halılarınızda hijyen sağlamak ya da lekeleri gidermek için yapacağınız en büyük hatalardan biri ise halı silme işlemi olacaktır. Halı silme işlemi halıya verdiği nem ile birlikte mevcut bakteri akar ve mikropların üremesini hızlandırmakta, kötü koku oluşumu ve halı çürümesi gibi zarar verici durumlara bile yol açabilmektedir.
Bu sebeple, halı yıkama periyodik olarak tavsiye edilen hijyen uygulaması olup, eğer bunun için yeterli vakit ve enerjiniz yok ise profesyonel halı yıkama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.


Profesyonel Halı Yıkama Hizmeti Nedir?


Basitçe, halınızın iplik tipine, kirlenmişlik durumuna ve ihtiyaç duyduğu hijyene göre seçilen bilimum halı yıkama ürünleri ve otomatik halı yıkama sistemleri ile yapılan yıkama işlemine profesyonel halı yıkama hizmeti ismi verilmektedir.
Yün halılar ve ipek halılar özel muameleye ihtiyaç duyan, yanlış uygulamalar sonucunda kolayca renkleri ve dokularını kaybedebilen halılar olduğundan profesyonel hizmet sayesinde, bilinçsizlik sonucu yapacağınız hataların önüne geçebiliyorsunuz. Bunun için yün halı yıkama, el dokuma halı yıkama ve ipek halı yıkama hizmetleri veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bu "çok düşük nem" sistemlerinde ortak olan kapsamlı halı fırçalaması nedeniyle, ön işlemin halıda yaşadığı süre 15 dakikadan az olmalıdır, bu da ön işlemin halı boyunca tam olarak çalışmasını sağlamak için ilave ajitasyon sağlar. Kuru halı temizlemenin ıslak çözeltilere göre yararı, kuru kimyasal bileşiklerin kurutulmuş şampuan gibi kir çekmemesidir. Kuru halı temizleme kaput veya ekstraksiyon daha temiz zaman alıcı daha pahalı ve daha iken, kuru temizleme formülleri halı kendilerini daha az stres koydu.


Halılarda Leke Çıkarma


Bunların yanı sıra, halı yıkamada son derece önemli konular arasında yer alan halılarda leke çıkarma işlemi de belli bir profesyonellik istiyor. Lekenin tipi, ne kadar zorlu olduğu, halının hangi bölgesinde bulunduğu gibi ayrıntılar, leke çıkarıcı malzemeyi belirleyen faktörler olarak karşımıza çıkıyor.
Halı renklerine zarar vermeyen, bitkisel ve iplik dokusunu koruyan leke çıkarıcı ürünler ise firmamızın ilk tercihleri arasında. Çikolata, kahve, çay, çimen ve mürekkep lekelerini itina ile halılarınıza zarar vermeden çıkartabiliyoruz.


Tam Donanımlı Halı Yıkama Fabrikamız


Halı yıkama fabrikası olarak, oldukça donanımlı olmamız müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermemizin en önemli nedenleri arasında yer alıyor.
Blower olarak adlandırılan vakumlu halı fırçaları, halı vakum makinaları, tam ve yarı otomatik su sıcaklığı ayarlı halı yıkama makinaları, halı sıkma makinaları ve halı kurutma odaları ile hizmetinizde olan fabrikamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle