Bursa Halı Yıkama Fabrikası

halı yıkama 27-01-2016, 02:59 4 914   

Bursa Halı Yıkama Fabrikası


 

Bursa Halı Yıkama Fabrikası


       Bursa halı yıkama fabrikası, Bursa'da iso 9001 kalite yönetim sistemi kullanarak halılarınızı hijyenik olarak yıkıyor ve tertemiz evinize sermeniz için çalışıyor. Halılarınız size özeldir. Halılarınız Sizden alındıktan sonra dezenfekte Havuzuna sokulmaz zira havuzu her seferinde tekrar tazelemek gerekir yoksa aynı havuza sizin halınız ile birlikte yüzlerce kişinin halısının sokulması ile hijyen sağlamak mümkün değildir. 
      Evinizin zemin dekoru ve ayaklarımızı sıcak tutan halılar doğal olarak çok fazla baskıya, lekeye, kire, toza maruz kalmaktadırlar. E tabii ki belirli aralıklarla halı temizliği gerekmektedir. Evinizin diğer her yeri gibi halıdaki hijyende çok çok önemli bir detaydır.
      Halılarınızı yıkatmaya karar verdiniz . Hangi halı yıkama şirketi ile çalışacaksınız en iyi halı yıkama firması kim, profesyonel yıkama hizmetlerini kimden alabilirim diye bir sürü soru sormanız gerekebilir eğer halı yıkatmaya önem veriyor iseniz. Neden mi böyle söylüyoruz. Bursa'da genellikle halı yıkama fiyatları tercihlerde ilk sıra etkenlerdendir de ondan. Bayanların ilk baktıkları halı yıkama fiyatları, koltuk yıkama fiyatlarıstor perde yıkama fiyatları. Fiyat ilk kriteriniz olmasın. İlk kriteriniz ne kadar profesyonel, deneyimli kaç yıllık tecrübesi var. Herhangi biri ile çalışarak ta o firmayı test edebilirsiniz. Fakat broşürlere o kadar itimat etmeyiniz. Çünkü hepsinde otomatik halı yıkama makinesi ile yıkanmaktadır yazıyor. Bitkisel özlü şampuan kullanıyoruz yazıyor. Halılarınız sigortalıdır yazıyor. Otomatik makinelerin çoğunluğunda havuz sistemi kullanılmaktadır. Bitkisel özlü şampuana gelince böyle bir şey yok her şampuan içerisinde yeteri miktarda çözücü olmak zorundadır. Aksine zararlı da değildir. Doğal istiyorsan el yapımı sabun kullanmalısın. Biraz kül ve yağdan oluşur. Halıların sigortasına gelince çoğu firma düzgün evrak sistemi kullanmamaktadır. Bu yüzden kayıtlarda tutarsızlık bulunur. Sigorta şirketleri gaybı güvence altına almaz. Ama firma garantimiz var diyebilirler.
        Bizim fabrikamızda uygulanan prosesle halılarınız fabrikaya gelişinin akabinde yıkama ve risk durumuna göre sınıflandırılır. Sınıflara ayrılan halılar sıra düzenine göre parti parti yıkanmaya başlar. Yıkama işlemleri biten halılar santrifüjlerde 1500 devirde sıkma işlemine tabi tutulur. Santrifüjlerde sıkma işlemi yapılırken bir yandan da durulama suyu verilir köpük bitene kadar. Akabinde yarı kapalı sundurmalarımızda havalandırmaya alınan halılar yaklaşık bir gün sonra kurumuş halde toplanırlar. Daha sonra toplanan halılar teker teker toz, hav alma lokal leke müdahale masasına alınır. Masada temizliği yapılan halı paketlenerek sevkiyat günlerine göre istife alınır. Sevkiyat günü gelen halılar sıra ile teslimata gönderilir. Müşteriden alınan halıların ortalama teslim süresi bir haftadır. Bu sürenin bir hafta olmasındaki neden halı temizliğinin bizim istediğimiz nitelikte yapılmasını istememizdendir. Bu şekilde hata riskini en asgari düzeye indirgemiş olmaktayız.
 Soru: Hangi mahallelere servisiniz var?
 Cevap: Bursa'nın merkez ilçelerinin tüm mahallelerine servisimiz var. OsmangaziYıldırımNilüferKestelGürsu ilçeleri.

 

 

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle