Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama 27-01-2016, 02:59 5 412   

# Koltuk Yıkama Hizmetleri

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama hizmetleri Bursa'da yerinde yapılan bir hizmet çeşididir.Koltuklarınızı servis elemanlarımız evinizde sanayi tipi makinelerle yıkamaktadır. Evimizin vazgeçilmezi, yorgun geçen bir günün ardından şöyle rahatça ayaklarımızı uzatarak dinlendiğimiz, bazen tatlı bir şekerleme yaptığımız, misafirlerimiz ağırladığımız, çocukların tepindiği, bazen otururken çayımızı, kahvemizi, meyve suyumuzu yudumladığımız, bazen de film izlerken abur cubur ve ekmek arası bir şeyleri üzerinde yediğimiz koltuklarımız; biz istesek de , istemesek de temizliğe ihtiyaç duyarlar, kumaşları, süngerleri nefes almak isterler. Dökülen her sıvı üzerinde değişik izler bırakır. Bir çocuğun elindeki tükenmez kalem koltuğu bir anda resim tuvaline dönüştürüverir. Bazen banyoya gitmeye üşenerek üzerinde oje yapmaya kalkarız ve tırnaklarımızla birlikte koltuklarımızda nasiplenir. işte bu kadar kahır çeken koltuklarımızın gözümüze her zaman güzel görünebilmesi için onlarında bakıma ve yıkanmaya ihtiyaçları vardır. Genellikle koltuk yıkatmayı ; koltuklar iyice kirlendiğinde veya lekeler artık iyice göze batmaya başlayınca düşünürüz. Fakat doğru olanı ise koltukların belirli periyotlarda (en az yılda bir defa) yıkanmasıdır. Sebebi koltuk üzerindeki lekelerin çıkarılması, koltuğun kumaşında kirden dolayı oluşan karartının sabitlenmeden temizlenmesi daha kolay olacaktır. Aksi taktirde geri dönülemez lekeler oluşabilmekte ve sonuç olarak koltuk yüzü değiştirilmektedir. Bu da bayağı maliyetli bir iştir. Bu maliyetlerle karşılaşmamak için koltuklarımızı yılda bir kez mutlaka yıkatmalıyız.

Koltuk Yıkama Hizmet Prosedürümüz

Sipariş alımı ile koltuk yıkamak için gün ve saat belirlenir.Yıkama günü ve saati personelimiz adresinizde hazır bulunurlar. Koltuğun kumaşına göre yıkama şekli tayin olunur. Koltuklarınız yıkamadan önce personelimiz sizlerden paspas rica edeceklerdir. Hazır bulundurmanızda fayda var. Koltuğunuz makine yardımı ile spreyleme şekilde güzelce şampuanlanır. Koltuk bir süre bekletildikten sonra fırçalanması gereken bölgeler ve lekeler fırçalanır. Fırçalamada fazlaya kaçmak kumaşın dokusuna zarar vereceği için bu işi abartmadan yeteri miktarda sonlandırmak da fayda var.. Şampuanlanan koltuk durulama işlemine tabii tutulur. (kullanılan şampuan durulama gerektirmeyen şampuan ise durulama yapılmaz.) Durulama yapılırken bir yandan vakumlama işlemi gerçekleştirilir. Koltuğa gereğinden fazla su vermek iyi değil aksine koltukta leke kusmalarına, hatta sünger içerisinde küf ve kokuya neden olabilir. Koltuklarınız kuruyana kadar, kesinlikle.. kuru elle temas etmemeniz gerekir aksi taktirde cilt yağınız koltukta iz bırakacaktır. Eğer zaruri bir durumdan dolayı el sürmeniz gerekiyorsa ellerinizi mutlaka yıkamalı ve elleriniz ıslakken koltuklara dokunmalısınız. Koltuklarınızın kuruma süresi, koltuğun kirine bağlı olarak 8 ile 10 saat arasıdır.

Koltuk Yıkama Teknikleri

Koltuk yıkama firmaları genelde kendi bildikleri şekilde koltuk temizliği yapmalarına karşın genel makbul gören veya yaygın olarak kullanılan teknikler şunlardır.

Sıcak Yıkama-Buharlı yıkama

Soğuk Sistem Yıkama

Silme

Eğer sizlerde memnun müşterilerimiz arasında yer almak isterseniz veya sorunsuz bir hizmet almak isterseniz bizi tercih edin. Rahat edin.....:))

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle