Koltuk Yıkama Nasıl Yapılmalı ?

Koltuk Yıkama 1-05-2016, 06:56 2 920   

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılmalı

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılmalı ?


İlk Önce Nelere Dikkat edilmeli ?


Koltuk yıkanmadan önce, kir oranı, ne tür lekelere sahip olduğu, kumaşının cinsi, kumaşta deforme olmuş yerleri varmı, kumaşın rengi, kullanıldığı oda, kullanım şekli, koltuğun ne kadar süredir yıkanmadığı, koltuk silimi hangi periyotlarda yapılmış bilinmeli ve irdelenmelidir.
 
Detaylar irdelendikten sonra koltuk yıkamak için ne tür kimyasal kullanılacak. Kumaşlar en az hangi tür kimyasalla fırçalamadan temizlenir , temizleme sonrası kumaşın, kuruma süresi tahmini ne kadar olacak? Bu detaylar önemlidir..

Şimdi bunların hepsi gerekli mi? . Hatta hadi ordan siz bunları yapıyormusunuz ? diye bile ikilemdesinizdir.
İnanın bunların hepsi gerekli. Koltuk ne kadar az fırçalanırsa o kadar kumaşlar sağlam kalır. Ne kadar hafif kimyasal kullanılırsa kumaşlar o kadar geç kirlenir. Leke nevi bilinirse gereksiz işlemlerden kutulunur. Kumaş bilinirse kimyasalın o kumaşı deforme edip etmeyeceği konusunda sağlam bilgi alınmış olur. Yani bunların herbiri bir diğeri ile ilintilidir.

Koltukların ıslaklığı çekildikten sonra kuruma süresi koltukların kir, oranına bağlı olarak değişir. Bu 8 ila 12 saat arası olabilmektedir.
Firmamızın koltuk yıkama prensibi
Sipariş alınırken koltuk özelliği hakkında bilgiler alınır. Koltuğunuzda ki leke problemleri öğrenilir. Yıkama için sizlere gün verilir. O gün ve saatte personelimiz adresinizde hazırdırlar. Koltukların ön incelemesinin akabinden personelimiz makine kurulumunu yapar. Sizlerden yıkama için su, ıslaklık için paspas ve kendileri için terlik rica ederler. Daha sonraki işlemlerde sizlerin müdahalesine gerek yoktur.
Personelimiz koltuklarınızı şampuanlayıp bir süre bekletirler. Akabinde gerekli yerler fırçalanıp vakum işlemi gerçekleştirilir. Çıkarılamayan lekeler, koltuktan veya kumaştan kaynaklı problemler müşteriye gösterilerek gerekli bilgilendirme yapılır.
Kuruma süresi boyunca yapılmaması gerekenler, yapılması gerekenler müşteriye iletilir. Gerekli bilgiler verildikten sonra işlem tamamlanır ve ekipman toplanarak yeni servis bölgesine çıkılır.

Tıklanınca Alt Başlığa Gidecek Yazı

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle