Kruvaze Perde

Perde Yıkama / kruvaze perde 7-02-2017, 09:53 1 461   

 
Kruvaze Perde Nedir? Nasıl Temizlenmelidir?
Kruvaze perdeler tül kumaşlardan üretilen dökümlü ve iki yana doğru açılan perde türleridir. Genel kullanım alanları salonlar olmasına rağmen diğer odalarda da tercihen kullanılabilmektedirler. İki türü mevcuttur. Mekanizmalı ve mekanizmasız kruvaze perde.
Kruvaze Perdelerin Temizlenmesi-Yıkanması
Kruvaze perdelerin temizlenmesi yıkanması için öncelikle perde hakkında bilgimiz olmalıdır. Kruvaze perdeler tül kumaşlardan imal edilmiştir. Tül perdelerden farkı mekanizmalar yardımı ile perdenin iki yana doğru açılabilmesidir. Veya mekanizmasızlar da sabit iplerle tutturma.Tül perdelerde perde ya sağa veya sola çekilerek açılmaktadır. İki yana doğru açılma işlemi mekanizmaya bağlı bir ipin plastik halkalar yardımı ile perdenin en alt ucundaki halkaya sabitleme sayesinde perdenin mekanizmasının çalışması sonucu perde yana doğru toplanmaya başlar. Şimdi çalışma prensibini öğrendiğimiz perdemizin nasıl temizlenebileceğine geldi sıra.
Kruvaze perdeleri temizlemek için perdenin yerinden sökülmesi gereklidir. Bazen bayanlar veya bazı perde yıkama şirketleri kruvaze perdeleri olduğu yerde buharla temizlemeye çalışmaktadır. Sonuç ne kadar tatmin edicidir tartışılır. Perdenin yerinden sökülebilmesi için mekanizmasını ve çalışma prensibini bilmek gerekir. Ne demiştik perde mekanizmaya bağlı ip yardımı ile sağa ve sola çalışmakta idi. Ve ip en alttaki halkaya bağlanmakta idi. O zaman en sondan başa doğru sökme işlemini gerçekleştireceğiz. Öncelikle perdenin en altında her iki tarafta ki ipleri tutan halkalarda ki ilmeği çözeceğiz. İpler çözülünce tül aşağı doğru tam sarkacaktır. Şimdi mekanizmanın zincirini perdeyi toplar gibi çalıştıracağız. Böylece ip halkalardan çıkarak mekanizmaya sarılacak. İpler tamami ile çıktıktan sonra varsa perdenin storperleri açılarak alınır. Daha sonra perde kornişin çıkar tarafından çekilerek çıkartılır.
Yerinden sökülen perdemiz eğer makinemizde rahatça yıkanabiliyor ise makineye atılarak yıkanır. Çoğu kruvaze tülü ütü gerektirmez onun için perdenizi yerine nemli bir şekilde asarsanız perdeniz daha düz ve diri görünecektir. Şayet perdeniz makinenize zor sığıyorsa o zaman profesyonel bir yardım almanızda fayda var. Bu konuda Bursa Halı Yıkama gibi profesyonel yıkama şirketleri sizlere yardımcı olacaklardır.
Bursa'da Kruvaze Perde Yıkama Hizmetleri
Bursa'da kruvaze perde yıkama hizmetlerini bizim gibi yani Bursa Halı Yıkama Ayba gibi kuruluşlar profesyonel bir şekilde sunmaktadırlar. Hizmetin işleyişi sizlerin sipariş vermesi ile başlar. Personelimiz evinizden perdelerinizi sökerek sipariş fişi ile teslim alırlar. Yaklaşık 3 gün içerisinde temizlenmiş bir şekilde yine perdeleri yerine takarak hizmetlerini tamamlarlar.
Sizlerde Bursa'da oturuyor ve kruvaze perde yıkatacak firma arıyorsanız Bursa Kruvaze Perde Yıkama için Bursa Halı Yıkama Ayba sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle