Zebra Perde

Perde Yıkama / zebra perde 7-02-2017, 09:54 2 376   

# Zebra Perde
 

    Zebra perdeler stor perdelere alternatif olarak üretilmiş ve yarı tül yarı kumaş zebra deseninde perdelerdir. Bu Perdeler yarı ışık geçirgen olabildiklei gibi tam yukarı çekilerek tam ışık geçirgen olabilmektedirler.   Bu perdeler storlar gibi apreli kumaşlardan imal edilmektedirler. Çok fazla desen seçeneği mevcuttur. Bu kadar desenle birlikte bir çok renk seçeneği de mevcuttur. Böyle olunca inanılmaz derecede farklı farklı zebralar la karşılaşmak mümkün ve tabii ki aralarından seçim yapmakta güç.

Zebra Perdelerin Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar
    Bu perdelerin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli olay perdenin aşağı yukarı çekilmesi esnasında bazen perde sağa veya sola doğru yanaşmakta ve üzerinde bulunduğu mekanizmanın kenarına sürtülerek perdede tülerme meydana gelebilmektedir. Eğer perdenizde böyle bir durum gerçekleşmiş ise perdenin tüleren bölümündeki iplikleri bir makas yardımı ile kesmelisiniz. Perde toplarken yine sağa sola toplanıyorsa perdenin yukarıda mekanizmaya sarılı kısmını tersi istikamette çekerek perdeyi düzleştiriniz.

    Zebra perdelerinizin yukarı toplanmasını bazen ters yönde açarak farklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani perdeyi sonun kadar açınız. Perde tam açıldıktan sonra açtığınız yönde yine devam ederseniz perde tersi istikamette toplanacaktır. Böylece perdenizin toplanan bölümü iki yönündende eşit kirlenmeye maruz kalacak böylece renk farkı fazla olmayacaktır.
Zebra Perdelerin Temizliği Nasıl Yapılır 
    Zebra perde temizleme işlemi için öncelikle perdenin yerinden sökülmesi gerekir. Zebra perdeler stor perdeler gibi çıtasından ayrılmaz. Çıtası ile birlikte sökülürler çünkü perdenin alt katı çıtaya sabitlenmiştir.
    Sökülen zebra perde evde yıkanacak ise ki bizler pek tavsiye etmiyoruz geniş bir alana serilerek ve kesinlikle kırıştırılmadan temizlenmeli ve ağır bir kimyasal kesinlikle kullanılmamalıdır. Ağır bir kimyasal kullanıldığında perdenin apresi gidebilmektedir.

Profesyonel Zebra Perde Yıkama Temizleme Hizmetleri

Eğer zebra perdenizi profesyonel zebra perde yıkama firmaları aracılığı ile almak isterseniz şayet, bunun için öncelikle yapmanız gereken zebra perde temizleme ve yıkama fiyatları hakkında bilgi toplamak. Nasıl bir fiyatlandırma yapılmakta bununla ilgili zebra perde yıkama hizmeti veren şirketten bilgi alınması sizlerin yararına olacaktır. Çünkü bazı firmalar perdenizi tek yüz olarak hesaplarken bazı firmalar perdenizi arkasını ayrı ön yüzünü ayrı olarak metrekareye sokmaktalar. Buna dikkat ederseniz iki katı fiyat vermemiş olursunuz.
Zebra Perde Yıkama Bursa
Şehrimizde bu hizmeti veren vermeye çalışan bir sürü firma mevcut. Bu hizmeti verenlerin ne kadar tecrübeli, profesyonel, işine hakim, dürüst olduğuna sizler karar vereceksiniz. Bursa'da zebra perde yıkama işi yapan firmalardan tercih yaparken bölgenize yakın olmasından, fiyatının ucuz olmasından ziyade kalite ve tecrübesine göre kararınızı verirseniz bu karar sizin için doğru bir karar olacaktır. Çünkü bursa şehir olarak küçük ve her bölgeden servis imkanları da mevcuttur. Bursa'nın doğusundan batısına Kestel, Gürsu, Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer tüm merkez ilçelerine servis hizmeti götürmektedir.
Firmamız tüm perde çeşitlerinin temizlenmesi hususunda yılların vermiş olduğu bilgi birikimi, deneyim ile profesyonel bir bakışla eğitilmiş personel desteği ile tüm Bursalı'ların hizmetindedir. 

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle