Zebra Perde Temizleme Yıkama Fiyatları

temizlik / stor perde yıkama 27-01-2016, 02:59 3 079   

Zebra Perde Temizleme Yıkama Fiyatları

 


         Zebra perde temizleme yıkama fiyatlarından önce bunu oluşturan etkenlerin ne olduğuna bakmakta fayda var diye düşünüyorum.İnsanların tüketim alışkanlıkları, beklentileri ve o günün koşulları ihtiyaç listesinde değişiklik oluşturmaktadır. Bu da doğal olarak üreticilerin tüketicilere çok çeşitte ürün sunmalarını zorunluluk haline getirmiştir. Rekabetin olduğu piyasalarda çeşitlilikte vazgeçilmez unsurlardandır.
         Zebra perdelerde böyle bir durumun sonucu oluşmuş bir perde türüdür. Bu perdelerin stor perdelerin aksine iki katlı bir sistemde olması ve mekanizmadan sökülmeden yıkama işleminin gerçekleştirilmesi açısından diğer perde türlerine göre farklılık arz eder.
         Bu perde türlerinin yıkama işleminde Bursa'da zebra perde temizleme firmaları arasında çok ayrım bulunmaktadır. Nedir bu ayrımlar diye sorarsanız? Çoğu Perde temizleme şirketleri zebra perde konusunda bu perdeler iki katlı ve m2 si iki kat hesaplanmalı demektedirler. Bizim gibi azınlık bir kesimde bu perdelerin iki kat olmasının m2 fiyatını iki kat arttırmıyacağı yönündedir. Yani şöyle düşünün 2 metre eninde 1.5 metre yüksekliğinde bir zebranın bize göre m2 si 3 m2 iken diğer firmada 6 m2 olarak hesaplanmaktadır. Ve bizdeki şu an 2016 itibari ile m2 fiyatı 5.00 tl iken 6 .00 tl-7.00 tl den yıkayan firmalarda yok değil.

 

Zebra perde yıkama m2 si 5.00 tl