Yorgan Battaniye Yıkama

temizlik / yorgan yıkama 27-01-2016, 02:59 3 785   

  

yorgan battaniye 

    Yorgan Ve Battaniye Yıkama

Yorgan ve battaniyeler uyku sağlığımız ve rahatlığımız açısından vazgeçilmez ürünlerdir. Yatak ne kadar rahat ise yorgan da o kadar rahat olmalı. yorganlar sürekli insan terine ve terin oluşturduğu buhara maruz kalırlar. Ayrıca sürtünmeden kaynaklı insan bedeninin yağı da yorganlara geçer. Yorganlar küçük bir sürü mikroorganizmanın mite ların yaşam alanlarındandır. Küçük deri kırıntıları ile beslenen bu canlılar inanamıyacağınız sayılara ulaşabilmektedirler. Onun için yorgan ve battaniyelerin belirli dönemlerde mutlaka temizliği yapılmalı ve uyku sağlığımız açısından mutlaka hijyenik bir ortam sağlanmalıdır.

Yorganlar yıkanırkan Yün Yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkama, elyaf yorgan yıkama diye sınıflara ayrılırlar. Bunlardan yün yorganlar özellikle yıkama tekniği yönünden diğerlerinden tamamen farkı yıkamaya tabi tutulurlar.

Yün yorgan yıkatılırken bilinmesi gereken en önemli unsurlardan yorganlar yıkanırken yüksek derecede sarı su salarlar. Bu saldıkları sarı su bazen yorgan yüzeyinde kalabilmektedir. Bunların çıkarılması kolay olmasına karşın bazen çıkmayabiliyorlar. Bazende yorgan özellikle yün yorganlar saten kaplı olurlar. İşte yorganda saten var ise bu sarılıkların çıkarılması esnasında bu satenler renk değiştirebilmektedir. Onun için yıkama öncesi tam bir bilgi aldığınızdan emin olmalısınız.

Bizler yıllardır yorgan battaniye yıkama hizmeti vermekteyiz. Sizlerde profesyonel bir destekle yorganlarınızı bizlee yıkattırabilirsiniz.

Yorgan ve battaniye yıkama tesisimizde verilen hizmetlerimizdendir. Kapınızdan alınan yorgan ve battaniyeleriniz tesisimizde

yıkanıp paketlenip kapınıza teslim edilir.Bu hizmet için ayrıca servis ücreti alınmaz.

 

Bu paylaşıma henüz hiç yorum yapılmamış yorum yapmak istermisiniz ?

Yorum Ekle